#1 2012-03-11 08:00:43

Maciom4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 11
Punktów :   

Rybki

Keferlekman skoro kupujesz rybki mam nadzieje że dużo o tym czytałes bo nie tak łatwo założyc akwa.Najpierw musi ono dojrzec(a raczej woda w nim bo wtedy wytworzą się bakterie dla ryb) a akwarium dojrzeje tlyko jak będzie tam działał filtr.Ile litrów akwa???Jakie rybki wybrałes??? Ja mam 45l 4 razbory klinowe 10 neonów innesa 4kirysy pstre.(do tego jeszcze akwarium w przebudowie obsadowej na dole.Pamiętaj filtr musi działac non stop 24/h i nie przekarmiaj ryb:D.Powodzenia jakbyś miał pytanie pytaj.

Tu masz link do dobrej strony:
http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak … id277.html

Ostatnio edytowany przez Maciom4 (2012-03-11 08:02:18)

Offline

 

#2 2012-03-11 12:15:34

keferlekman

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rybki

Ja też mam akwa 45l filtr chodzi non stop, temp jest 23 są żywe roślinki . A rybki będą takie :

-na 100 % Gupiki
-jeden bojownik
-molinezje
-Glonojad
-I coś jeszcze

A ja mam pytanko czy można urozmaicić dietę rybek i dać im od czasu do czasu malutką larwę mącznika ??


I wstaw fotki swojego wodnego królestwa : )


Pozdrawiam Keferlekman

Offline

 

#3 2012-03-11 13:06:02

Ikaw

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 9
Punktów :   

Re: Rybki

Jeden poważny błąd keferlekman jest to że nie można hodować razem bojowników z molinezjami i gupikami !
Oczywiście że można dać larwe dżdżownicy,drewnojada i mącznika.

A tak wogóle po co ci tak dużo ryb do 45l?

Pozdrawiam Ikaw

Offline

 

#4 2012-03-11 13:13:11

Maciom4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Rybki

No to ci doradze tak:
glonojad zapewne zbrojnik one rosną do pokaznych rozmiarów i na nie za małe akwa min 100l.Ale ja ci polecam nawet fajniejsze:d i łatwo dostępen otoski i lepiej czyszczą akwa z glonów bo zbrojniki robią to tylko w młodym wieku.Ogólnie polecam ci tak:
3 gupiki(1 samiec 2 samice albo 3 samce bo mogą ci sie za szybko rozmnażac i przeybic zbiornik)
bojownik ale tu może byc róznie bo może okazac się agresywny niektórzy mówią ze kazde bojowniki są agresywne ale to nie prawda to zależy od jego temperamentu najlepiej szukaj spokojnych osobników przebywających wczesniej z innymi ryybami.
2molinezje parka
5otosków
a z tego coś jeszcze radze ci 5 kirysków pstrych.Jezeli zrezygnujesz z bojka to mógłbyś spróbowac z ramirezami albo krewetkami ale to już od ciebie zalezy bojki są bardzo ładne.

Co do pytania im wręcz trzeba urozmaicic pokarm aby dlugo żyły i się dobrze rozwijały.Polecam firym jbl,tetra i hikari ale zwykły tropical tez jest ok.Radze stosowac dużo typów pokarmów i tez specjalny dla ryb dennych(w sensie dla otosków bo im glonów moze nie starczac).Larwy mączniaka to wręcz przysamk dla wielu ryb ale muszą być ze sprawdzonego zródła najbezpieczniej mrozone bez żadnych bakterii itp. Wielkośc larwyt zależy od ryby i jej agresywnośći bojownik powinnien zmasakrowac nawet sporą larwe.

Ikaw ma w 50% racje ale nie zawsze tak bywa chodzi o to że bojownik podgryza innym rybom ogony i je atakuje i to jest niestety bardzo częsty objaw.Ale wynika to z kilku przyczyn jak np. to że w zoologach trzymają je w malutkich kubeczkach są odseparowane od innych ryb i stają się bardzo terytorialne.Ale nie musi tak być znam wiele przypadków bojowników nawet z neonkami.Najpewniej jest jak kupisz bojownika  który już przebywał z innymi rybami.Tylko do bojownika temp powinienes zwiększyc do min 25 stopni.Ale widze że to może bbyć naprawde ładne akwa.Ja w moim musze zmienic lekko wystórj i wstawie jakies foty:).I ostrzegam akwarytyka to pochłaniacz czasu:D.Ja uwielbiam oglądac moje rybcie i je dokarmiac itp. i pomyślec że mogłem być uczulony na pokarm akwarystyczny naszczęscie tak nie jestheh.

Ostatnio edytowany przez Maciom4 (2012-03-11 13:19:35)

Offline

 

#5 2012-03-11 13:24:23

Ikaw

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-26
Posty: 9
Punktów :   

Re: Rybki

macie jakiś pomysł aby zareklamować strone i forum?

Offline

 

#6 2012-03-11 13:46:53

keferlekman

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rybki

Spróbujmy na jakichś innych forach (tylko jakich )

A co do tematu to ja chce mieć jednego boja 2 gupiki (samca i samice) i jeszcze albo kirysa albo glono ...


Pozdrawiam Keferlekman .

Offline

 

#7 2012-03-11 17:26:08

Maciom4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Rybki

ok co do ryb to tylko dodam że i otoski ikirychy są stadne min 5 osobników.
A co do rozpromowania ja moge rozpromować na zapytaj wsród terrarystów.

A może w profilach zróbmy sobie podpisy promujące forum tak że pod kazdym naszym postem na terrarium będzie jego adres itp.

Ostatnio edytowany przez Maciom4 (2012-03-11 17:27:07)

Offline

 

#8 2012-03-11 18:26:05

keferlekman

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rybki

Hmmm ... Ja jestem za żeby promować na tcp ...

A co do ryb to przemyślałem sprawe i zrobie tak :
Wsadze do tego akwa 2 gupiki, 2 molinezje i glonojada i bd zbierał na akwa (ok. 100 l)  i tam dopiero zrobie sobie prawdziwy raj

Pozdrawiam Keferlekman

Offline

 
JesteśInternetowe liczniki osobą odwiedzającą to forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rsn-2010.pun.pl www.dobry-mudzyn.pun.pl www.narutouzumakiwalka.pun.pl www.aczkolwiek.pun.pl www.animeschool.pun.pl